Michael Burry (1971) is een Amerikaanse belegger en hedgefondsmanager. Hij studeerde medicijnen, maar koos een heel ander pad. Burry richtte in 2000 Scion Asset Management op. Hij was vanaf het begin zeer succesvol, maar sloot het fonds in 2008 om uitsluitend voor zichzelf verder te beleggen. In 2013 stelde hij het weer open.
Burry maakte zijn grootste klapper door een succesvolle gok tegen de subprime hypotheekmarkt voordat die instortte tijdens de financiële crisis van 2008, nu bekend dankzij boek en film The Big Short. Burry richt zich als aandelenbelegger in de stijl van Benjamin Graham op ondergewaardeerde bedrijven, waarbij hij op zijn stock picks graag Grahams concept van de ‘margin of safety’ toepast.
Hij handelt actief: de portefeuille werd in het laatste kwartaal van 2024 volledig omgegooid en medio werd bekend dat Burry in het eerste kwartaal van dit jaar bijna volledig uit aandelen ging. Alleen het hieronder besproken aandeel hield hij vast. Sterker nog: hij verdubbelde zijn belang.