(ABM FN-Dow Jones) De olieprijs schoot vannacht omhoog nadat Israël een aanval uitvoerde op Iran.
"De olieprijs steeg aanvankelijk met bijna 10 dollar, waarvan de helft inmiddels weer is verdampt", zei energie-econoom Hans van Cleef van Publieke Zaken in gesprek met ABM Financial News.
De grote vraag is nu is hoeverre het conflict escaleert. "Blijft het bij de laatste droneaanval van Iran of komt er meer en raken andere partijen betrokken bij het conflict", aldus Van Cleef. Vooral wat de VS zullen doen, is daarbij belangrijk.
Ongeveer 20 procent van alle olie en LNG wereldwijd gaat door de Straat Van Hormuz. en als die aanvoer in gevaar komt, dan liggen verdere prijsstijgingen op de loer, waarschuwde de econoom.
Ten slotte gaf Van Cleef aan dat de risicopremies zijn toegenomen en deze een stuwend effect op de olieprijzen zullen hebben. "Bovendien zullen beleggers op de korte termijn veelal reageren op de nieuwste krantenkoppen."
Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Meld u aan voor de Tostrams dagelijkse nieuwsbrief
en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!